Thaçi Për Aksionin Në Verifsk Është Në Gjendje
Miglior Piano Di Dieta Per Stomaco Piatto | Neurotransmitters Archives Salud Cerebral | Rimedi X Orto E Piante | Recensioni Video Perdita Di Peso | 55 Best Dehydrated Healty Food Images Food | Guadagno Di Peso Seduto Su Una Dieta | Ricette Di South Beach Diet Phase One Per Luglio 2013 | Geri Lanta Antacid Antigas Dettagli From The Fda Via

Thaçi i kundërpërgjigjet VuçiqitFSK për çdo gjë është në.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur një konferencë për media derisa gjatë ditës së sotme po kryhet një aksion në tërë territorin e vendit kundër kontrabandës dhe krimit të organizuar. Thaçi tha është i njoftuar nga organet e sigurisë së vendit mbi aksionin, ndërsa deklaroi se gjatë këtij aksioni është. Por FSK për çdo gjë është në gjendje gatishmërie.” “Askush nuk ka nevojë ti mbrojë njerëzit që e kanë shkelur ligjin. Beogradi do të duhej të tregonte një bashkëpunim konkret për këtë punë. Ka pasur pretendime për barrikada por rrugët janë të hapura.” “Kufiri i Kosovës është i njohur edhe ndërkombëtarisht.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar aksionin e policisë në Veri të vendit. Operacioni është shtrirë në disa rajone, si: komunat Zveçan, Zubin Potok, Leposaviç, Mitrovicë e Veriut, Mitrovicë e Jugut, Skenderaj e Drenas, deri më tani ka rezultuar me arrestimin e disa qytetarëve dhe disa zyrtarëve policorë të entisë.
Ftoj të gjithë qytetarët e Kosovës pa dallim etnie, posaçërisht serbët në veri që ta marrin këtë çështje si ndërmarrje krejt normale për rend dhe ligj, nuk është I drejtuar kundër asnjë komuniteti”, ka thënë Thaçi. Thaçi u pyet nga gazetarët për deklaratat e Vuçiç, që i bëri thirrje perëndimit të ndalte aksionin.

Diçka që është e pamundur dhe e paimagjinueshme dhe ai vet është i bindur, por në çdo rast institucionet e Kosovës, duke përfshirë FSK-në janë në gjendje gatishmërie. Deklarimet populiste nuk janë kërcënime për luftë, por për opinionet e brendshme për të fituar simpati më të madhe në Serbi”, ka thënë Thaçi. “Në mesin e të arrestuarve është edhe një qytetarë rus i cili është kamufluar në petkun e diplomatit për të penguar policinë në aksionin e tyre”, ka thënë Thaçi. Presidenti ka ftuar qytetarët që jenë të përmbajtur, duke i dërguar edhe porosi presidentit serb Aleksandar Vuçiq. “Deklarata e tij është.

Lidhur me aksionin policor në veri KFOR përmes një komunikate për media thotë se në atë pjesë nuk është e vendosur as FSK-ja e asnjë forcë tjetër ushtarake. Mirëpo, vlen të theksohet, se ka qenë zëdhënësi i KFOR-it, që përmes një deklarate për mediat serbe ka thënë se ‘KFOR nuk përzihet në këtë situatë pasiqë Policia e Kosovës vetëm po e kryen punën e saj’. Thaçi i kundërpërgjigjet Vuçiqit: FSK për çdo gjë është në gjendje gatishmërie 28/05/2019 Pas aksionit të Njësisë Speciale të Kosovës në veri të vendit, presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se nga ky aksion ka zyrtarë, e qytetarë të ndryshëm të arrestuar. 24/09/2019 · Madje ai insistoi në shkarkimin e shefit të shërbimit sekret të Kosovës si dhe të dretorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit. Haradinaj tha se nuk kishte dijeni për aksionin në fjalë, që do të thoshte se Thaçi ishte promotor i atij aksioni. Në Bruksel atë dokument e kanë nënshkruar Thaçi e Daçiqi e në prani të Catherine Ashton. Nëse BE nuk është në gjendje ta garantojë marrëveshjen në hartimin e të cilës vetë ka marrë pjesë, le at thotë këtë e at dimë se marrëveshje s’e kanë asnjë fuqi juridike”, ka thënë Vuçiq.

Arrestimet dhe përplasjet në veri të Kosovës, Thaçi nxjerr.

Në Forumin e Sigurisë “To Be Secure” në Budvë, Mali i Zi, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u shpreh se dialogu me Serbinë është në krizë dhe se janë disa faktor që kanë ndikuar për këtë. Pas aksionit të Njësisë Speciale të Kosovës në veri të vendit, presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se nga ky aksion ka zyrtarë, e qytetarë të ndryshëm të arrestuar. Thaçi tha se nga këtë aksion i arrestuar ka mbetur edhe një rus. “Është Aksion i ndërmarrë në një territor të gjerë ku ka të []. Me qindra serbë i kanë bllokuar rrugën Njësisë Speciale gjatë aksionit në orët e para të mëngjesit në veri të Mitrovicës. Siç shihet nga pamjet e publikuara nga mediat në Kosovë, rruga e Njësisë Speciale është bllokuar me goma të cilat janë djegur për të penguar këto njësi në aksionin e tyre.

Petritsch vazhdon në anën e Beogradit- e kritikon aksionin në Veri dhe kërkon ndarjen e Kosovës. A është kjo në të vërtetë ideja për ndarjen e Kosovës, apo shkëmbimin e territoreve?. Mendoj se Brukseli do të ishte në gjendje të zhvillojë një dialog të hapur për mundësinë e arritjes së një kompromisi. Gjatë një dalje për mediat, ku foli për aksionin policor të shtrirë në vende të ndryshme të Kosovës, Thaçi tha se institucionet e Kosovës janë në gjendje gatishmërie. ‘Është deklaratë populiste, që kryesisht ka parasysh opinionin e brendshëm në Serbi, Vuçiq e di shumë mirë se s’mund të lëvizë në drejtim të Kosovës. Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Doruntinë Maloku në seancën e sotme ka thënë se vendi ndodhet në gjendje alarmante. “LDK e konsideron gjendje alarmante atë në të cilën gjendet Kosova si në rrafshin e brendshëm ashtu edhe në atë diplomatik”, ka thënë ajo. Në këtë mënyrë, Thaçi, i cili i mban në kontroll të rreptë Prokurorinë, Policinë dhe AKI-në, është hedhur në aksion. Atë çfarë po planifikonte ta bënte me negociata në Bruksel, në bisedime direkte me presidentin Vuçiq, tash, si duket, po planifikon ta bëjë me intervenim direkt në terren.

PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë para mediave ku ka zbuluar detaje nga operacioni që është zhvilluar në veri të Kosovës, ku u plagosën 4 policë dhe u arrestuan 30 persona. Thaçi tha se mes të arrestuarve është edhe një rus, i cili ishte shtirur si diplomat për të penguar policinë. “Është Aksion []. Gjatë aksionit të Policisë së Kosovës në Veri, Vuçiq ka treguar se është arrestuar edhe shtetasi rus, Mihael Krasneoschenko. Për arrestimin e një shtetasi rus, ka folur edhe presidenti Hashim Thaçi, në një konferencë për media, teksa ka komentuar aksionin Policisë së Kosovës në veri të vendit. Në deklarimin e tij për këtë rast, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duke e dënuar këtë veprim, ka thënë se është i zhgënjyer për shkak se institucionet kanë dështuar të mbrojnë parimet që ndërlidhen me të drejtat njerëzore të shtetasve të huaj, që jetojnë dhe punojnë në Kosovë. 01/06/2019 · Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Forumin për Siguri që po mbahet në Budva të Malit të Zi ka deklaruar se përkundër vonesave që po bën BE-ja për Kosovën, e ardhmja e kësaj të fundit është vetëm në unionin europian. “Pas anëtarësimit të Malit të Zi në.

Thaçi i përgjigjet Vuçiqit për mobilizim të ushtrisë.

28/05/2019 · PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dalë para mediave ku ka zbuluar detaje nga operacioni që është zhvilluar në veri të Kosovës, ku u plagosën 4 policë dhe u arrestuan 30 persona. Thaçi tha se mes të arrestuarve është edhe një rus, i cili ishte shtirur si diplomat për të penguar policinë. “Është. 28/05/2019 · Edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ftoi serbët e veriut që ta ruajnë qetësinë, sepse sipas tij, operacioni i policisë është kundër grupeve kriminale dhe për zbatim të rendit dhe ligjit. Ai tha se "forcat e Kosovës janë në gjendje gatishmërie, nëse është e domosdoshme".

  1. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për aksionin e sotëm të Prokurorisë, Inspektoratit Policor të Kosovës dhe Policisë së Kosovës, të zhvilluar në komunat në veri të vendit. Ai ka thënë se në çdo rast, institucionet e Kosovës, përfshirë këtu FSK-në, janë në gjendje gatishmërie.
  2. “Është Aksion i ndërmarrë në një territor të gjerë ku ka të arrestuar edhe zyrtarë edhe qytetarë në komuna të ndryshme të Kosovës të nacionaliteteve të ndryshme serbë boshnjakë, një rus i kamufluar në petkun e diplomatit për të penguar zyrtarët policorë në aksionin e tyre.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i është përgjigjur presidentit serb Aleksandar Vuçiq për gatishmërinë e ushtrisë të Serbisë, pas ndërhyrjes së Policisë së Kosovës në veri në aksionin kundër kontrabandës. Në një deklaratë për media, Thaçi ka thënë se kjo është deklaratë populiste. Ai ka thënë. facebook Thaçi përsëriti thirrjen e tij për të gjitha partitë politike në Kosovë që në këtë proces Kosova të jetë sa më unike për të mbrojtur më mirë interesin e vendit dhe për të legjitimuar kërkesën politike PRISHTINË – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi sot se Kuvendi i Kosovës është. “Presidenti Vuçiq e di shumë mirë që nuk mund të lëviz brenda Kosovës, për çdo rast institucionet e Kosovës do të jenë të gatshme”, tha president i Kosovës, Hashim Thaçi i cili u pyet rreth deklaratave të presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili kishte urdhëruar ushtrinë që të qëndrojnë në gjendje. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për aksionin e sotëm të Prokurorisë, Inspektoratit Policor të Kosovës dhe Policisë së Kosovës, të zhvilluar në komunat në veri të vendit. Ai ka thënë se në çdo rast, institucionet e Kosovës, përfshirë këtu FSK-në, janë në gjendje gatishmërie. Sipas presidentit, aksioni i. 28/05/2019 · Gjatë një aksioni të Policisë së Kosovës në veri të vendit janë arrestuar shumë persona. Policia njofton për të plagosur me armë zjarri. Një operacion në shkallë të gjërë zhvilloi policia në mëngjesin e sotëm 28.05.2019 në veri të Kosovës, duke arrestuar disa zyrtarë doganorë, zyrtarë të.

Në prezantimin e tij, zëvendëskryeministri dhe ministri Jashtëm Thaçi foli për arritjet dhe sfidat e Kosovës si dhe aspiratat e shtetit të ri që të bëhet anëtar i BE-së dhe NATO-s, por gjithmonë duke e ruajtur miqësinë dhe marrëdhënien e veçantë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. KOSOVË- 4 policë kanë mbetur të plagosur, dhe 30 persona janë shoqëruar në veri të Kosovës. Policët janë plagosur gjatë një aksioni për arrestimin e një grupi kriminal që vepronte në veri të Kosovës dhe fshihej në Zubin Potok. Në përfundim të operacionit mediet e Kosovës raportojnë se situata është qetësuar por ka.

Questionediunattimolibri Disponibili In Formato Pdf O
53 Best Autumn Pictures Images Fall Pictures
Oo Wee Sam Taylor His All Star Jazz Shazam
279 N Day St Orange Nj 07050 ®
Distribuzione Premi Uefa Europa League 2017 2018
Voglio Perdere Peso Entro Un Mese
Please Answer Quick Diet Question Yahoo Answers
Alkaline Formula Dancehall Kick Out Tad`s
13 Best Utube Kirtan Images Krishna Hanuman
Psittaciform Definition Characteristics Britannica
17.45 Lettura Del Presidente Micro Rna And Atherosclerosis
Raccolta Di Detti E Proverbi In Dialetto Marchigiano Su
Dieta Per La Nutrizione Degli Alimenti A Base Di Granchio
Come Sbiancare Il Tulle A Casa 29 Fotolavare In Modo
Healthy Choices At Dunkin Donuts Snack
Bikeman Exhaust Rev Xp Xm Chassis
Biodiversità Bisogna Fare Di Più Oggigreen
Halloween 2016acquario Di Livorno Uno Sconto Da Paura E
Directions Eye Surgery Center Of North Dallaseye
Forum Lobby Nikonians
Oprah Diet Pills Weight Loss Revitol Skin Brightner
25 Fantastiche Immagini Su Cortile Nel 2019 Cortile
Ford Tourneo Custom 310 L2h1 Trend Occasione Diesel 5
Ricette Profumi Fai Da Te Naturali Flower Tales
Informazioni Sull’obesità Infantilei Fattori Di Rischio
Jenny Craig Diet Vegetarian Low Fat
Gene Eden Killwebsite. Lilac Corp
Dangey Lyrics Zora Randhawa Dr. Zeus
Hannah Gadsby Net Worth Celebrity Net Worth
Broke College Student Diet Plan
The Two Most Important Habits For Fat Loss Tim
Lamette E Rasoi Rasatura
Mayo Clinic Ipad App Che Utilizza La Tecnologia Fitbit
Purina One® Smartblend® Sensitive Systems
Dal Nulla. La Mia Storia Jamie Vardy Stuart James
Gallia La Conquista Di Cesare Roma Anni 58 50 A.c
Meyenberg Latte In Polvere Della Capra 12 Oncia
Perdita Di Peso A Halloween Wellness Ideale
Andrea Mcclean Exclusiveloose Women Cast
La Vasocottura Viaggi E Cibo
/
sitemap 0
sitemap 1
sitemap 2
sitemap 3
sitemap 4
sitemap 5
sitemap 6
sitemap 7
sitemap 8